خرید مه پاش

تعدادی از پارامترهای مهم هنگام انتخاب سیستم مه موثر هستند. مرحله اول نحوه استفاده و محل استفاده از مه پاش است. در زیر توضیح مختصری و کاربرد انواع مستر آورده شده است که پس از آن می توانید به راحتی سیستم مورد نظر خود را انتخاب کنید.
پک مه پاش خانگی: مه پاش خانگی همانطور که از نامش پیداست در منازل، باغ های خصوصی، گلخانه های کوچک، سیستم های کوچک تولید قارچ، بالکن های خانگی، تراس ها، باغ های پشت بام و آلاچیق ها استفاده می شود. این سیستم بدون نیاز به پمپ و برق فقط با اتصال به شیر آب خانگی که فشار ۲ برابری دارد (یعنی فشار خوبی دارد) به راحتی کار می کند. این دیپ پک خانگی با سیستم چرخشی () تولید شده است که یکی از جدیدترین قطعات در سیستم آن می باشد. این ماموریت یکی از پرفروش ترین سیستم های خانگی در است.

مه پاش قیمت

پکیج مه پاش رستوران و کافه: این پکیج مه پاش دیمینگ به صورت ویژه در جلوی رستوران ها – کافه ها – آبمیوه گیری و … نصب می شود. این سیستم جدیدترین پکیج اسپری با سیستم می باشد و می توان آن را گامی برای تغییر سیستم اسپری نامید. این پکیج اسپری با ظرفیت صنعتی با هزینه بسیار مقرون به صرفه تولید می شود. این سیستم آمریکایی با نازل های فشار قوی، تایمر، شیر برقی خاموش، تقویت کننده پمپ برای تامین فشار آب و شیر تخلیه انتهای خط، دارای سیستمی بی بدیل در نوع خود است. با ساخت این پکیج اسپری مانند سیستم های قدیمی نیازی به پرداخت هزینه های بالایی ندارید. می توان گفت هزینه این سیستم نصب نسبت به مدل قدیمی 80 درصد کاهش می یابد.
سیستم مه و مه صنعتی: این سیستم به دلیل سایز پله و هزینه بالا فقط برای مکان های بزرگ مانند گلخانه های بزرگ – کارخانه های صنعتی و … می خورد. از این سیستم به دلیل حجم زیاد – صدای زیاد – قیمت بسیار بالا – خرابی های متعدد و نیاز به تعمیر و نگهداری و … کمتر متداول است مگر در مواقعی که فضا بزرگ است و سیستم های کوچک قابل استفاده مقرون به صرفه نیستند.

مه پاش خرید

Four Nazzle Mist – Four-sided Mist: چهار نازل میست همانطور که از نامشان پیداست یک مه 360 درجه با چهار نازل فراهم می کند. این مه پاشی یکی از سیستم های مه کم فشار می باشد و بیشتر در گلخانه ها و سیستم های جوانه زنی به عنوان سینی گیاهان استفاده می شود. البته از این سیستم می توان در ساخت قارچ نیز استفاده کرد. با سیستم لوله از بالا مانند سقف یا روی کابل سیمی نصب می شود و از بالا به پایین نصب می شود که به آن (Hanging) می گویند. این سیستم اغلب در گلخانه ها و گاوداری ها، عمدتاً در مناطق گرم و خشک استفاده می شود. می توان گفت این سیستم بیشترین فروش را در امارات دارد. تقریبا تمامی گلخانه ها و مراکز نگهداری گل و گیاه از این سیستم استفاده می کنند.
FITCO انگلیسی مه فشار پایین: این سیستم یک نازل است و در صورت نصب از بالا درب گرد و 360 درجه به ابعاد نیم متر در هر طرف را می پوشاند. این مه به دلیل عملکرد کم فشار و هزینه بسیار کم، جایگزین بسیار مناسبی برای گالری ها و سیستم های پیوندی – دامداری ها و مرغداری ها و … می باشد این سیستم دارای هزینه بسیار کم و نسبت مقرون به صرفه سمپاش های چهار طرفه می باشد.

– در بیشتر موارد از این سیستم برای خنک سازی و مرطوب سازی محیط استفاده می شود. اگر از سیستم خرید مه پاش در محیط باز استفاده کنید باعث خنکی و طراوت محیط می شود و در صورت استفاده در داخل خانه باعث مرطوب شدن محیط و افزایش رطوبت می شود. بنابراین با توجه به تعاریف فوق در هر دو حالت می توان از سیستم مه استفاده کرد.

به اشتراک گذاشته می شوند. این تقسیم بندی ها بسته به کاربرد شما به مدل های مختلفی تقسیم می شوند که در مطالب بالا به آن اشاره شده است. در سیستم های فشار ضعیف نیازی به استفاده از پمپ های فشار قوی نیست. در این سیستم ها می توان این کار را یا بدون پمپ با فشار آب لوله کشی (2 بار) و یا با استفاده از پمپ های آب خانگی کوچک انجام داد. اما در سیستم های فشار قوی استفاده از سیستم پمپ فشار قوی ضروری است که برای راه اندازی سیستم با چنین پمپ هایی نیاز است.
اگر بخواهیم در مورد سیستم مه پرکاربرد توضیحی جامع و مفید بدهیم باید گفت که مه پاش وسیله ای است که با پاشیدن آب و مایعات در محیط های مختلف باعث ایجاد رطوبت می شود. این نوع سیستم که از آن به عنوان سیستم مرطوب کننده یاد می شود به عنوان ابزاری موثر و کارآمد برای خنک سازی و تامین رطوبت مورد نیاز صنایع مختلف استفاده می شود. با فرا رسیدن فصل تابستان و گرما، تمامی صنایع مختلف برای فرار از تنش های ناشی از گرما و خنک سازی محیط و تجهیزات خود به سیستم های سرمایشی بسیار نیاز دارند. تلاش برای خنک سازی چنین فضاهایی در واقع یکی از موضوعات مهمی است که مورد توجه صنایع مختلف قرار گرفته است. در این راستا محققین یکی از روش های بهینه و مفید را به نام سیستم های مه پاش که باعث خنک شدن بهینه هوا و رطوبت محیط می شود را مجبور کرده اند. در یک تعریف ساده تر از سیستم مه مانند
سیستم لوازم مه پاش چگونه کار می‌کند؟
سیستم رطوبت ساز نازلی کاربردهای فراوانی دارد. نحوه کار این سیستم بدین صورت است که با کاهش ناگهانی فشار، سبب تبخیر آب می‌شود. اندازه تقریبی ذرات آب حدود ۳ تا ۲۰ میکرون است و به علت سبکی زیادی که دارد، در هوا معلق می‌شود و رطوبت فضا را بالا می‌برد.
ا تولید رطوبت و مه در این سیستم با استفاده از یک پمپ فشار قوی برای ایجاد فشار در محیط و تعدادی نازل کار می‌کند. آب به کمک یک پمپ فشار قوی به داخل مخزن آب مکیده شده و فشرده می‌شود. این آب به داخل شیلنگ مخصوص پمپاژ می‌شود. این فشار معمولاً در سیستم مهپاش قابل تنظیم است. شیلنگ به نازل‌هایی متصل است که دارای سوراخ به ضخامت ۱۰ تا ۳۰ میکرون هستند. فشار آبی که در پشت نازل وجود دارد باعث می‌شود تا آب از سوراخ‌های کوچک آن عبور کند و با هوا ترکیب شده و مه ایجاد شود. از این نوع سیستم در گلخانه‌های پرورش گل و گیاه، پارک‌ها و … استفاده می‌شود.
ز دیگر سیستم‌های که برای گلخانه‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، سیستم صنعتی نازلی است.
صدای کم و کیفیت تولید بالا باعث می‌شود تا کاربرد این نوع نازل به خصوص در محیط‌های همگانی مانند پارک‌ها بیشتر مد نظر قرار گیرد.
2 – لوازم مه پاش – قیمت مه پاش – مه پاش فیتکو انگلیس
همان‌طور که مشاهده کردید، انواع مختلفی دارند و هر کدام ممکن است با سیستم‌های کاری متفاوتی عمل کنند. هر کدام از سیستم‌ها با توجه به کارایی که دارند در محیط‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند و هر کدام نیز دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند. از این رو هر سه مدل در بازار وجود دارد و استفاده می‌شود. مهپاش‌ها از نظر کاربرد به چند دسته تقسیم می‌شوند که در دو دسته اصلی خانگی و صنعتی جای می‌گیرند.
همچنین می‌توان آن را به سنسورها و ترموستات‌های مختلف برای کنترل رطوبت، زمان و دما تنظیم کرد. البته راه‌اندازی این سیستم کمی سخت‌تر از دو مورد قبلی است، ولی چندان هم پیچیده نیست و فرد می‌تواند خود آن را انجام دهد.
همان‌طور که از نامش پیداست، استفاده محدودی دارد و در منازل و محیط‌های اداری و کاری استفاده می‌شود. رطوبت و دمای محیط به خصوص برای کسانی که دچار بیماری‌های پوستی، تنفسی، قلبی و عروقی و … هستند بسیار مهم است. از طرفی ممکن است محیط منزل یا محل کار به گونه‌ای باشد که نیاز به ضدعفونی پی در پی آن یا خوشبو شدن داشته باشد.
معمولاً با سیستم کم فشار کار می‌کنند و نیازی به برق ندارند. طراحی آن‌ها به گونه‌ای است که از نظر زیبایی نیز بتواند در دکوراسیون منزل مفید واقع شود. رطوبت سرد که توسط در محیط ایجاد می‌شود، سبب تنفس بهتر، جلوگیری از بیماری‌های فصلی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا و حتی خنک کردن محیط در تابستان می‌شود؛ اما از این استفاده‌های دیگری هم می‌توان کرد. برای خوشبو کردن محیط این امکان وجود دارد که همراه آب مواد خوشبوکننده وارد دستگاه شده و در محیط پخش شود. این کار باعث می‌شود تا خوشبوکننده به صورتی یکنواخت به مشام برسد.
همچنین در صورتی که محیط از نظر بهداشتی ممکن است مشکل داشته باشد یا ساکنین دارای بیماری‌های خاصی باشند، مواد ضدعفونی‌کننده مایع نیز می‌تواند در ریخته شود و همراه مولکول‌های آب این مواد نیز به محیط وارد شده و آن را ضدعفونی کند.
از این رو یک سیستم بسیار کارا و مفید در محیط منازل، بیمارستان‌ها، محیط‌های اداری و … است.
سیستم های خانگی طراحی‌های متفاوتی نسبت به انواع صنعتی دارند و ممکن است در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تولید شوند تا بتوانند سلیقه‌های مختلف را راضی نگه دارند. همچنین حجم مه خروجی از آن‌ها نیز متفاوت است و برخی از مدل‌ ها مقدار مه خارج شده از دستگاه را تنظیم می‌کنند.
انواع مه پاش صنعتی و لوازم و قطعات مه پاشی
سیستم صنعتی سایزهای بزرگ دارند و برای مصارف مختلفی استفاده می‌شوند. این سیستم‌ها معمولاً در اندازه‌های بزرگ تولید می‌شوند و ممکن است برای محیط‌های روباز مانند پارک‌ها نیز به کار روند. مهپاش صنعتی بسته به محیطی که باید در آن به کار رود، دارای کیفیت‌های مختلفی است و از سیستم‌های متفاوتی استفاده می‌کنند. متداول‌ترین مهپاش‌های صنعتی که کاربرد زیادی هم دارند شامل موارد زیر هستند:
لوازم مه پاش گلخانه‌ای
گلخانه‌ها مکان‌هایی هستند که محیط را برای رویش گل و گیاه در فصول مختلف مناسب می‌کنند. ممکن است برخی اوقات نیاز به گرما یا سرمای بیشتر و حتی نیازمند رطوبت بالا باشند. از این رو دستگاه‌های مختلفی در این محیط ایزوله شده مورد استفاده قرار می‌گیرند تا بتوانند هر چه بهتر محصولات موجود را به عمل آورند. با توجه به نیاز بیشتر بشر به مواد غذایی، گلخانه‌ها روز به روز مجهزتر و وسیع‌تر می‌شوند. هر گل و گیاهی فصل خاصی را برای رشد و برداشت محصول انتخاب می‌کند، اما گلخانه‌ها با ایجاد شرایط رشد برای هر گیاه، به راحتی می‌توانند در تمام فصول گیاهان را در خود رشد و پرورش دهند. گلخانه‌ای یکی از دستگاه‌های پرکاربردی است که در محیط گلخانه‌ای از آن استفاده می‌شود.
در فصولی مانند تابستان که دمای هوا افزایش می‌یابد و در محیط‌هایی با رطوبت پایین، سبب افزایش رطوبت و کاهش دمای محیط می‌شود. این امر به رشد بهتر گیاهان کمک می‌کند و میوه دهی گیاهان اقلیم سرد را در محیط‌های گرم ممکن می‌سازد. با توجه به وسعت گلخانه، ممکن است از هر سه سیستم نازلی، پروانه‌ای و اولتراسونیک در این فضا استفاده شود. البته مدل‌های نازلی به علت این که هزینه کمتری دارند و مصرف انرژی در آنها نسبت به انواع اولتراسونیک مناسب‌تر است، برای گلخانه‌ها بیشتر استفاده می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *